Naše nejbližší akce

Fesťák na tvrzi

už po čtvrté (25.8.2018 16:30)

Fesťák na tvrzi za podpory TPCA: Tichá dohoda a polabský punk V sobotu 25. srpna od 16:30 do 2:00 hod. se na Nebovidské tvrzi koná již čtvrtý ročník oblíbené hudební akce – Fesťák na tvrzi, tentokrát díky podpoře TPCA. Na závěr prázdnin a v okouzlujícím prostředí tvrze čeká na návštěvníky bohatý program - 12 hudebních vystoupení s hlavní hvězdou večera kapelou Tichá dohoda, ale také originální dřevěné hry, tematické filmové projekce, punkový sekáč, dobré jídlo a pití a další. Spolek Nebovidská tvrz společně s Polabskopunkovým knížectvím, kteří Fesťák na tvrzi připravili, uzavírají úspěšnou letní sezónu festivalem, který je koncipovaný jako přehlídka kapel z Kolína a okolí a kde panuje dobrá sousedská nálada. Návštěvníci si zde mohou poslechnout tvorbu jedenácti vybraných hudebních formací a hvězdnou kapelu co na hudební scéně září od 90. let - Tichou dohodu. Historickými zdmi tvrze budou rezonovat tóny elektrické kytary a bubnů, návštěvníky do pohody a tance dostanou kapely AHOJ MOŘE, DECIBELO RETARDO, KOZIČKY, ŠŤÁVNÍK PX7, BLANK OUT, VESPER, FLAT FLY, BLIKAJÍCÍ MIMINKO, BIKINY KARNEVAL, KRIMINALROMAN, ŽIRAFIČKA. Od 20 hodin vystoupí TICHÁ DOHODA. Tichá dohoda byla založena roku 1986 a vyznačuje se zemitým rock'n'rollovým stylem. Od roku 2014 vystupuje s “hostující” zpěvačkou Zuzanou Vintrovou. Jejím posledním albem je „Hlasitá revoluce“, největšími hity devadesátých let Marioneta nebo Večírek osamělých srdcí. Během fesťáku si návštěvníci mohou prohlédnout Nebovidskou tvrz, která je běžně veřejnosti uzavřená. V letošním roce zde spolek opravil historickou zídku, která byla loni obnažena po zbourání betonové rampy a částečně zpřístupnil podzemní chodby a sklepení. Díky podpoře zaměstnaneckého grantu O2 „tvrzáci“ opravují okna ve dvoře tvrze a kapely zahrají na novém pódiu pořízeném z grantu TPCA Pro Kolínsko. TPCA podpořilo žádost spolku Nebovidská tvrz, obcí Červené Pečky a Polepy o finanční příspěvek na nákup mobilního pódia, které podpoří kulturu na venkově. Symbolické předání pódia veřejnosti zástupci TPCA proběhne ve 20:00 hod. více

Oprava střechy obytné budovy tvrze

Důkaz, že tam nahoře vidí co my tady dole děláme, přináší fotografie z nebeského fotoaparátu ...

Fotografie jsou z druhé fáze oprav střechy obytné budovy Nebovidské tvrze, která proběhla v říjnu a listopadu 2014. Tato oprava byla stejně jako v první fázi (v roce 2013)  financována z Havarijního fondu Ministerstva kultury.

V rámci těchto oprav byla na téměř polovině střechy znovu vyzděna římsa a provedené tesařské práce zafixovaly téměř polovinu střechy (5 vazných trámů z celkových 11-ti), která se již léta nachází v havarijním stavu. Jak je z první fotografie rozpracované střechy patrno, opravy z poskytnutých prostředků se letos zastavily u komínu a z dalších dvou fotografií můžeme vyčíst, že bohužel ani v této fázi nedošlo k položení krytiny na střechu. Plánovanou krytinou, kterou jednou, snad brzy, na střeše obytné budovy uvidíme, bude červený eternit.

Další dotace na střechu obytné budovy budeme podávat v lednu 2015 na III. fázi oprav opět z Havarijního fondu MK a v březnu 2015, budeme o finanční pomoc žádat Středočeský Kraj. Na dokončení  oprav střechy a zafixování havarijního stavu budeme potřebovat ještě cca 1,5 milionu korun.