Naše nejbližší akce

Fesťák na tvrzi

už po čtvrté (25.8.2018 16:30)

Fesťák na tvrzi za podpory TPCA: Tichá dohoda a polabský punk V sobotu 25. srpna od 16:30 do 2:00 hod. se na Nebovidské tvrzi koná již čtvrtý ročník oblíbené hudební akce – Fesťák na tvrzi, tentokrát díky podpoře TPCA. Na závěr prázdnin a v okouzlujícím prostředí tvrze čeká na návštěvníky bohatý program - 12 hudebních vystoupení s hlavní hvězdou večera kapelou Tichá dohoda, ale také originální dřevěné hry, tematické filmové projekce, punkový sekáč, dobré jídlo a pití a další. Spolek Nebovidská tvrz společně s Polabskopunkovým knížectvím, kteří Fesťák na tvrzi připravili, uzavírají úspěšnou letní sezónu festivalem, který je koncipovaný jako přehlídka kapel z Kolína a okolí a kde panuje dobrá sousedská nálada. Návštěvníci si zde mohou poslechnout tvorbu jedenácti vybraných hudebních formací a hvězdnou kapelu co na hudební scéně září od 90. let - Tichou dohodu. Historickými zdmi tvrze budou rezonovat tóny elektrické kytary a bubnů, návštěvníky do pohody a tance dostanou kapely AHOJ MOŘE, DECIBELO RETARDO, KOZIČKY, ŠŤÁVNÍK PX7, BLANK OUT, VESPER, FLAT FLY, BLIKAJÍCÍ MIMINKO, BIKINY KARNEVAL, KRIMINALROMAN, ŽIRAFIČKA. Od 20 hodin vystoupí TICHÁ DOHODA. Tichá dohoda byla založena roku 1986 a vyznačuje se zemitým rock'n'rollovým stylem. Od roku 2014 vystupuje s “hostující” zpěvačkou Zuzanou Vintrovou. Jejím posledním albem je „Hlasitá revoluce“, největšími hity devadesátých let Marioneta nebo Večírek osamělých srdcí. Během fesťáku si návštěvníci mohou prohlédnout Nebovidskou tvrz, která je běžně veřejnosti uzavřená. V letošním roce zde spolek opravil historickou zídku, která byla loni obnažena po zbourání betonové rampy a částečně zpřístupnil podzemní chodby a sklepení. Díky podpoře zaměstnaneckého grantu O2 „tvrzáci“ opravují okna ve dvoře tvrze a kapely zahrají na novém pódiu pořízeném z grantu TPCA Pro Kolínsko. TPCA podpořilo žádost spolku Nebovidská tvrz, obcí Červené Pečky a Polepy o finanční příspěvek na nákup mobilního pódia, které podpoří kulturu na venkově. Symbolické předání pódia veřejnosti zástupci TPCA proběhne ve 20:00 hod. více

Nebovidská náves

AKTUALITKA:

V ANKETĚ TPCA, V SILNÉ  KONKURENCI ÚŽASNÝCH PROJEKTŮ,  JSME USPĚLI, DOSTALI JSME INFORMACI Z TPCA, ŽE NÁŠ PROJEKT BUDE PODPOŘEN V PLNÉ VÝŠI. DRUHÁ FÁZE PROJEKTU NEBOVIDSKÉ NÁVSI BUDE REALIZOVÁNA V LETOŠNÍM ROCE  - V PLÁNU JE DOKONČIT DLAŽBU POD PERGOLOU, NASVÍTIT TVRZ A NA NÁVES UMÍSTIT JEDEN ČI DVA Z PRVKŮ, KTERÉ VZEŠLY ZE SPOLEČNÝCH SETKÁNÍ LIDÍ Z OBCE PRÁVĚ NAD TÍMTO PROJEKTEM. DĚKUJEME VŠEM, KTEŘÍ NÁS PODPOŘILI A V NEPOSLEDNÍ ŘADĚ TPCA ZA VLOŽENOU DŮVĚRU A MOŽNOST REALIZOVAT NÁŠ PROJEKT,

 

Nebovidská náves stvrzuje společné úsilí desítek dobrovolníků a nadšenců, kteří překonali sami sebe.

Video pro všechny kdo pomáhali, byť jen kladným přístupem a otevřenou myslí k této změně v obci:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NOVINKY Z TVRZE - NA TVRZI SE NESPÍ!

Občanské sdružení Nebovidská tvrz se stalo úspěšným žadatelem grantu Nadace VIA SouSedíme si s projektem "Návrat starých řemesel na Nebovidskou tvrz"v roce 2015 budeme na tvrzi budovat řemeslné dílny - kovárnu, svíčkárnu a lékárnu. Projekt je realizován za účasti veřejnosti, vítán je každý z Vás, kdo má chuť se na vzniku dílen podílet, zapojit se můžete ve fázi plánování, realizace, nápadem nebo nám přidat vybavení do dílen, na které Vám na půdě léta sedá prach. Napište nám na nebovidskatvrz@centrum.cz.

 

Podporu na drobné opravy stavebního charakteru jsme získali ze zaměstnaneckého grantu Severní energetické a.s., z poskytnutých prostředků opravíme klenbu okna v kovárně a vnější zeď nadedveřmi do kovárny, v plánu je i dokončení římsy. Více informací o získaných dotacích naleznete v sekci "Projekty".

 

V těchto dnech v součinnosti s obcí Nebovidy podáváme další žádost o dotaci na   3. fázi oprav obytné  budovy Nebovidské tvrze z Havarijního fondu Ministerstva kultury . V tomto roce bychom rádi dostali celou tvrz pod sřechu, vše ale záleží na poskytnutí dotace a její výši. - Dotace z letošního HF bude poskkytnuta ve výši 200.000 Kč + 40.000 Kč spoluúčast obce. Za tuto částku obytnou budovu bohužel pod střechu nedostaneme, ale zase popojdeme o krůček k tomuto cíli ... štěstí zkusíme ještě s žádostí na Středočeském kraji.