Naše nejbližší akce

Fesťák na tvrzi

už po čtvrté (25.8.2018 16:30)

Fesťák na tvrzi za podpory TPCA: Tichá dohoda a polabský punk V sobotu 25. srpna od 16:30 do 2:00 hod. se na Nebovidské tvrzi koná již čtvrtý ročník oblíbené hudební akce – Fesťák na tvrzi, tentokrát díky podpoře TPCA. Na závěr prázdnin a v okouzlujícím prostředí tvrze čeká na návštěvníky bohatý program - 12 hudebních vystoupení s hlavní hvězdou večera kapelou Tichá dohoda, ale také originální dřevěné hry, tematické filmové projekce, punkový sekáč, dobré jídlo a pití a další. Spolek Nebovidská tvrz společně s Polabskopunkovým knížectvím, kteří Fesťák na tvrzi připravili, uzavírají úspěšnou letní sezónu festivalem, který je koncipovaný jako přehlídka kapel z Kolína a okolí a kde panuje dobrá sousedská nálada. Návštěvníci si zde mohou poslechnout tvorbu jedenácti vybraných hudebních formací a hvězdnou kapelu co na hudební scéně září od 90. let - Tichou dohodu. Historickými zdmi tvrze budou rezonovat tóny elektrické kytary a bubnů, návštěvníky do pohody a tance dostanou kapely AHOJ MOŘE, DECIBELO RETARDO, KOZIČKY, ŠŤÁVNÍK PX7, BLANK OUT, VESPER, FLAT FLY, BLIKAJÍCÍ MIMINKO, BIKINY KARNEVAL, KRIMINALROMAN, ŽIRAFIČKA. Od 20 hodin vystoupí TICHÁ DOHODA. Tichá dohoda byla založena roku 1986 a vyznačuje se zemitým rock'n'rollovým stylem. Od roku 2014 vystupuje s “hostující” zpěvačkou Zuzanou Vintrovou. Jejím posledním albem je „Hlasitá revoluce“, největšími hity devadesátých let Marioneta nebo Večírek osamělých srdcí. Během fesťáku si návštěvníci mohou prohlédnout Nebovidskou tvrz, která je běžně veřejnosti uzavřená. V letošním roce zde spolek opravil historickou zídku, která byla loni obnažena po zbourání betonové rampy a částečně zpřístupnil podzemní chodby a sklepení. Díky podpoře zaměstnaneckého grantu O2 „tvrzáci“ opravují okna ve dvoře tvrze a kapely zahrají na novém pódiu pořízeném z grantu TPCA Pro Kolínsko. TPCA podpořilo žádost spolku Nebovidská tvrz, obcí Červené Pečky a Polepy o finanční příspěvek na nákup mobilního pódia, které podpoří kulturu na venkově. Symbolické předání pódia veřejnosti zástupci TPCA proběhne ve 20:00 hod. více

Letní kino na tvrzi zahajuje již čtvrtou sezónu

 

 

 

 

Nebovidské multi je opět tady! Vezměte děti do kina, projděte si historickou tvrz, vyrobte si svíčku, namíchejte bylinky, vyřešte hlavolam, dejte si pivo, ochutnejte palačinku, rozhlédněte se po nočním nebi a odpočiňte si u dobrého českého filmu. To vše vás čeká v Nebovidech na tvrzi. Letní kino zde zahajuje již čtvrtou sezónu.

Prázdniny, historická stavba, český film, tradiční řemesla a dobrá atmosféra se potkávají na Nebovidské tvrzi každý druhý pátek. Nejnovější české filmy jsou promítány v rámci letního kina přímo na nádvoří tvrze. Miniseriál symbolicky zahajuje v pátek 3. července 2015 film Jiřího Mádla Pojedeme k moři. Výjimečný snímek plný skvělých hereckých výkonů se dívá na svět dětskýma očima a postupně odhaluje skrytá tajemství. Představení začíná po setmění, tedy cca 21:15 hod.

Od 19:00 hod. se v prvním patře tvrze promítá dětské představení Croodsovi. Jde o dobrodružnou animovanou komedii, kde také stojí před objektivem celá rodina, ale již ta první na světě – pravěká.

Nebovidská tvrz je pro diváky a návštěvníky otevřena v promítací den vždy od 17:30 hod. a k občerstvení nabízí pivo, limo, palačinku či klobásu. Pro děti je připraveno tajemné pohádkové podzemí, prolézačky, hry a hlavolamy, ale především řemeslné dílny – svíčkárna a apatyka, kde si mohou vytvořit vlastní svíčku či namíchat lektvar.

V průběhu prázdnin Nebovidská tvrz promítne tyto české snímky: Fotograf (17.7.), Hodinový manžel (31. 7.), Vybíjená (28. 8.). O tom, jaký film se bude promítat 14. července rozhodují sami diváci na webových stránkách. V nabídce jsou snímky   „10 pravidel jak sbalit holku“ a „Fair play“. Hlasujte na webu nebovidskatvrz.cz či facebookovém profilu spolku Nebovidská tvrz, který letní kino pořádá.

V případě nepříznivého počasí se projekce přesouvá pod střechu tvrze. Návštěva kina pod hvězdami, kde se dobře pobavíte, najíte a napijete, má neopakovatelnou atmosféru.